DSCturDSCtur

Giriş yaptığınızda DSCtur'un yasa ve kuralları kabul etmiş bulunuyorsunuz.

Zaten üye misiniz?

DSCturDSCtur
Şifrenizi unuttunuz mu?

Hesabınız yok mu?

DATÇA- MARMARİS ve SEDİR ADASI TURU

  • cirali
  • dsc_5108
  • Sedir-Adası2-1
  • Datca1200x800
  • cirali
  • dsc_5108
  • Sedir-Adası2-1
  • Datca1200x800

2 gece / 3 günlük kültür turu (1 gece otobüs yolculuğu + 1 gece otel konaklamalı)

Muhteşem Sonbahar Renkleri, Tarihle Dopdolu Şehirlerde Hayranlık Uyandıran Mimari ve Çok Daha Fazlası…

“ah o renkler; sonbahar renkleri – aşkın renkleri, yeşil, koyu yeşil bir de açık yeşil, bir de kırmızı, koyu ve açık kırmızı, bir de kahverengi… “ – Sait Küçük

ÖNE ÇIKANLAR:

✓ Tarihi ve doğal güzellikleriyle Datça
✓ Can Yücel Evi
✓ Tarihi Datça Pazarı
✓ Kedriai Antik Kenti / Marmaris

Tur bilgileri

bannerturyeni

1. Gün Datça’ya Yolculuk

** Buluşma ve Ege’ye Doğru Gece Yolculuğu **
Saat 23.30 civarı belirtilen noktalarda buluşuyor, rehberimiz ve kaptanımızla tanıştıktan sonra aracımızdaki yerlerimizi alıyoruz. Korkuteli, Fethiye güzergâhını kullanarak Gökova Körfezi’ne varıyoruz. Kısa bir molanın ardından, yeşil ve mavinin her tonuna sahip emsalsiz bir güzellik olan Datça Yarımadası’nda yol alıyor, sabah saatlerinde Datça’ya ulaşıyoruz.

2. Gün Bal, Badem ve Bük Diyarı; Datça & Sedir Adası

** Datça / Eski Datça / Can Yücel Evi / Tarihi Datça Pazarı / Datça Koylarında Yüzme Molaları / Tekne Turları / Sedir Adası / Kleopatra Plajı / Kedriai Antik Kenti / Marmaris **

Datça şehir merkezinde vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında ünlü şairimiz Can Yücel’e “memleketim Datça olsun” dedirtecek kadar etkileyici olan beldeyi gezmeye Eski Datça’dan başlıyoruz. Şair Can Yücel Evi’ni görüyor(dışarıdan), Arnavut kaldırımlı, taş evlerle süslü Eski Datça sokaklarında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Buradan yeni Datça’ya dönüyor, tarihi Datça pazarını keşfetmeniz için serbest zaman veriyoruz. Pazarda ziyaretçileri ilk önce yöresel ürünlerle dolu bir tezgâh karşılıyor. Her etiketin üzerinde Datça var: “Datça Çam Balı”, “Datça Ak Badem”, “Datça Çiçek Balı”. Narpuz, kişniş, kabak çiçeği, altın çilek, kardinal üzümü, deniz kerevizi ve daha birçok ürün tezgâhları süslemekte… Bol bol alışveriş imkânı bulabileceğiniz süreç sonrasında Datça’nın meşhur koylarında, turkuaz renkli sularda serinliyoruz. Ardından da maviyle yeşilin, Akdeniz’le Ege’nin birlikte görüldüğü dağların arasından kıvrılarak uzanan bir yolda, çam, zeytin, badem ağaçlarının mis kokuları ve eşsiz güzellikleri arasından geçerek Marmaris’e ulaşıyoruz. Panoramik şehir turu sonrasında kısa bir yolculuğun ardından Çamlı Köyü İskelesi’ne ulaşıyor, yeryüzünün başka bir noktasında yaşanması zor bir görsel güzelliğe tanıklık etmek için tekneyle Sedir Adası’na geçiyoruz. Efsaneye göre İmparator Antonius’un Kleopatra için Mısır’dan 60 adet gemi ile getirttiğine inanılan özel kumlara sahip Kleopatra Plajını tanıma imkânı buluyoruz. Kleopatra’nın denize girdiği, altın sarısı kumları koruma altına alınan bu eşsiz adada akvaryum kıvamındaki denizin keyfini çıkarıyoruz. Adanın zengin tarihinin göstergeleri olan Kedriai Antik Kenti kalıntılarını ziyaret ettikten sonra tekneyle tekrar anakaraya geçiyor, kısa bir yolculuğun ardından Marmaris’e ulaşıyoruz. Odalarımıza yerleşip, akşam yemeği öncesinde dinlenme imkânı buluyoruz. Yemek sonrasında ise arzu eden misafirlerimizle Marmaris şehir merkezine geçip, liman boyunca ve meşhur barlar sokağında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz.

3. Gün Akyaka Azmak Nehri ve Dalyan İztuzu Tekne Turları

**Akyaka / Azmak Nehri Tekne Turu / Köyceğiz Gölü / Dalyan / İztuzu Tekne Turu **
Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Akyaka’ya geçiyoruz. Denizle nehrin muhteşem birleşimi olan Azmak Nehrinde benzersiz güzellikte bir tekne turu yapıyoruz. Dağlardan fışkıran yeraltı sularının denize döküldüğü yerlere ‘azmak’ deniliyor. Parlak yeşil renkteki berrak suyu, kıvrımlı nehir yatağı ve etraftaki tepeleriyle nefes kesen güzellikteki bu bölgeyi keşfediyoruz. Suyun içindeki yaşamı, yosunları ve balıkları gözlemleme imkânı ise ayrı bir keyif… Tekne turumuzun ardından; bu doğa harikası bölgeden ayrılıp, bir başka harikaya; Köyceğiz ve Dalyan Deltası’na doğru yola çıkıyoruz. Köyceğiz Gölü sahilinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Dalyan şehir merkezine geçiyoruz. Turumuzun finalini Dalyan Tekne Turu ile gerçekleştiriyoruz. Tüm doğallığıyla etkileyiciliğinden yüzyıllardır hiçbir şey kaybetmemiş olan Dalyan ve Dalyan Park Alanı’nın keşfine teknemizin hareketiyle başlıyoruz. Köyceğiz Gölü’nün denizle bağlantısını sağlayan ana kanal üzerindeki emsalsiz kaya mezarlarının fotoğraflarını çekip, ardından da doğa harikası Dalyan Deltasının nefes kesici panoramasını özümsüyoruz! Dev bir labirentin içindeymişsiniz hissini veren sazlıkların büyüsünü yaşamadan- doğayla iç içe olmak- nedir bilmek imkânsız. 180 çeşit kuş türünün yaşadığı bu muhteşem sazlık, aynı zamanda dünyanın pek çok ülkesinden gelen kuş ve doğa gözlemcisinin vazgeçilmez durağı. Dalyan Deltası’ndan denize doğru ilerledikçe akarsuyun denizle buluştuğu, ister tatlı suda, isterseniz tuzlu suda yüzebileceğiniz dünyanın en iyi ikinci doğal plajı seçilen İztuzu Plajı’na ulaşıyoruz. Burası aynı zamanda Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarının yumurta bıraktığı ülkemizdeki nadir sahillerden biri. İnce kumuyla ve aniden derinleşmeyen tertemiz deniziyle ünlü İztuzu Plajı’nda vereceğimiz yüzme molasının ardından teknemizle sazlık alandan geçerek tekrar Dalyan’a ulaşıyor, otobüsle dönüş yolculuğumuzu başlatıyoruz. Fethiye ve Korkuteli üzerinden Antalya’ya ulaştıktan sonra bir sonraki ortak seyahatimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz; sağlıcakla kalın…

KONAKLAMA BİLGİLERİ NAKİT / TEK ÇEKİM
2 veya 3 kişilik Odalarda Konaklama (Kişi başı) 320,- ₺
Tek Kişilik Odada Konaklama Farkı 80,- ₺
6-12 Yaş Çocuk 225,- ₺
2-5 Yaş Çocuk

(Koltuk Ücreti Olarak)

150,- ₺

**LÜTFEN UYGUN TAKSİT İMKÂNLARIMIZ İÇİN OFİSİMİZLE İLETİŞİME GEÇİNİZ / TELEFON: 0.242.324 28 56 / 0.532.616 90 79

FİYATA DÂHİL HİZMETLER
+Klimalı ve turizm sektöründe çalışabilecek donanım, sigorta ve lisanslara sahip araçla tur hizmeti
† +3 yıldızlı otelde 1 gece konaklama
† +Otelde 1 kez kahvaltı
† +Otelde 1 kez akşam yemeği
† +Sedir Adası Tekne Turu
† +Akyaka Azmak Tekne Turu
† +Dalyan İztuzu Plajı Tekne Turu
† +Kokartlı profesyonel turist rehberliği hizmeti
† +Programda belirtilen yerlerde otopark ücretleri ve tüm vergiler
† +Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
† +Tüm girişler (katılımcıların önceden “Müzekart” temini durumunda bakanlığa bağlı ören yerlerinde ücretlendirmeler ortadan kalkacaktır)
† +Tüm öğle yemekleri
† +Dahili hizmetlerde belirtilmeyen kahvaltı ve akşam yemekleri
† +Tüm yemeklerde alınacak içecekler
† +Tüm şahsi harcamalar
– **Katılımcıların Önceden “Müzekart” Temini Durumunda Bakanlığa Bağlı Örenyerlerinde Ücretlendirmeler Ortadan Kalkacaktır!

* TURUMUZ 45 KİŞİLİK KONTENJAN İLE SINIRLI OLUP, REZERVASYON İLE BİRLİKTE ÖDEMESİNİ YAPAN İLK 45 KİŞİ TURUMUZA KATILIM HAKKINI KAZANACAKTIR.
* GEREKLİ OLMASI DURUMUNDA REHBERİMİZ PROGRAMIN AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR. BU DEĞİŞİKLİK, VERİLECEK HİZMETTE EKSİKLİĞE YOL AÇAMAZ!
* ARAÇTA OTURMA DÜZENİ KAYIT SIRASINA GÖRE ŞEKİLLENDİRİLECEKTİR. ÖN VEYA ARKA KOLTUK, CAM KENARI VEYA KORİDOR GARANTİSİ KESİNLİKLE VERİLMEZ. İLK OTURMA DÜZENİ BAZ ALINARAK; TURUN 2. GÜNÜNDEN İTİBAREN HER GÜN 2’ŞER KOLTUK ATLAYACAK ŞEKİLDE YER DEĞİŞİMİ (ROTASYON) GERÇEKLEŞECEKTİR.
* İLAVETEN KULLANILACAK KİRALIK MİNİBÜSLER; 14 – 19 KİŞİLİK ÜST MODEL ARAÇLARDIR.
* SEYAHAT ESNASINDA GEREK ARAÇTA, GEREKSE ZİYARETLER SIRASINDA RAHAT EDİLEBİLECEK KIYAFETLER KULLANILMALIDIR. SPOR KIYAFETLER VE ÖZELLİKLE DE RAHAT VE DE YÜRÜYÜŞLERE UYGUN SPOR AYAKKABILAR TERCİH EDİLMELİDİR.
* İKLİM ŞARTLARININ ÇEŞİTLİLİK GÖSTERECEĞİ GENİŞ BİR COĞRAFYADA HAREKET ÖNGÖRÜLDÜĞÜNDEN; HER İKLİM ŞARTINA GÖRE KIYAFET HAZIRDA BULUNDURULMALIDIR.
ZİYARETLER ESNASINDA KULLANILMASI GEREKEBİLECEK; KAZAK, ŞEMSİYE, YAĞMURLUK, SU ŞİŞESİ VB. EŞYALARIN TAŞINABİLECEĞİ BİR SIRT ÇANTASI GETİRİLMESİ FAYDALI OLACAKTIR.
* OTELLERDE KULLANMAK ÜZERE; TERLİK VE KULLANMAYA ALIŞIK OLDUĞUNUZ ŞAMPUAN VB. KİŞİSEL ÜRÜNLERİN YANINIZA ALINMASI BELLİ BİR RAHATLIK SAĞLAYACAKTIR.
* TUR ÖNCESİ VEYA TUR ESNASINDA ORTAYA ÇIKABİLECEK HAVA MUHALEFETİ, DEPREM, SEL, YANGIN, TERÖR V.B SEBEPLERDEN DOLAYI YAPILAMAYAN TURLARDA DSC TURİZM SEYAHAT ACENTESİ’NİN SORUMLULUĞU YOKTUR.
* TURLARIMIZ; OTOBÜS, TUR PROGRAMI, KONAKLAMA VE REHBERLİK HİZMETLERİ İLE BİR BÜTÜNDÜR, AYRI AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ.
* TUR İÇERİSİNDE KULLANILMAYAN HAKLARA İLİŞKİN BİR BAKİYE İADESİ TALEP EDİLEMEZ.
* HAVA VE YOL KOŞULLARINDAN DOLAYI OLABİLECEK GECİKMELERDEN SEYAHAT ACENTEMİZ SORUMLU TUTULAMAZ.
* YETERLİ ÇOĞUNLUK SAĞLANAMADIĞI TAKDİRDE TUR İPTAL OLUR. BÖYLE BİR DURUMDA DSC TUR MİSAFİRLERİNE 3(ÜÇ) GÜN ÖNCESİNDEN BİZZAT HABER VERMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
* ÇOCUK İNDİRİMİ İKİ YETİŞKİN YANINDA UYGULANIR VE SADECE TEK BİR ÇOCUK İÇİN GEÇERLİDİR. 0-5 YAŞ ÇOCUKLARA KONAKLAMA ÜCRETSİZDİR; AYRI YATAK VERİLMEYEBİLİR.
* EN SON SİRKÜ BİR ÖNCEKİ SİRKÜYÜ GEÇERSİZ KILAR. (13.09.2016)