DSCturDSCtur

Giriş yaptığınızda DSCtur'un yasa ve kuralları kabul etmiş bulunuyorsunuz.

Zaten üye misiniz?

DSCturDSCtur
Şifrenizi unuttunuz mu?

Hesabınız yok mu?

Batı Karadeniz Turu

  • batakaradeniz1
  • batakaradeniz4
  • batakaradeniz5
  • batakaradeniz7
  • amasra-1000x800
  • batakaradeniz1
  • batakaradeniz4
  • batakaradeniz5
  • batakaradeniz7
  • amasra-1000x800

Batı Karadeniz Turu - 5 Günlük Kültür Turu -
Yeşillikler arasında denizle buluşmuş bir doğa cennetine yolculuk...

Ağaçlarda Muhteşem Sonbahar Renkleri, Tarihle Dopdolu Şehirlerde Hayranlık Uyandıran Mimari ve Çok Daha Fazlası…

“ah o renkler; sonbahar renkleri – aşkın renkleri, yeşil, koyu yeşil bir de açık yeşil, bir de kırmızı, koyu ve açık kırmızı, bir de kahverengi… “ – Sait Küçük

Şiirlere ve şarkılara konu olan bahar renkleriyle bezeli Batı Karadeniz’de, doğayla baş başa geçirilecek bir seyahate davetlisiniz…

ÖNE ÇIKANLAR:

✓ Tarihi ve doğal güzellikleriyle İç Anadolu ve Batı Karadeniz
✓ Dağ, ova, yaylalarıyla Türkiye İsviçre’sinde doyumsuz yolculuk…
✓ Batı Karadeniz’in incileri: Ağva, Şile ve Amasra
✓ Tüm güzelliğiyle Abant ve Yedigöller

Tur bilgileri

bannerturyeni

1. Gün: Gece Yolculuğu

Akşam 20:00’de buluştuktan sonra Ağva’lı, Yedigöller’li Batı Karadeniz yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün: Ağva, Şile, Acarlar Longozu, Karasu ve Akçakoca

**Acarlar Longozu, Akçakoca, yeşil ile mavinin buluştuğu Karadeniz Ereğlisi **

Sabah saatlerinde yolumuz üzerinde kahvaltı molası verdikten sonra Ağva’ya ulaşıyoruz. Bu ünlü tatil beldesini rehberimiz eşliğinde yakından tanıyoruz. Ağva’da yaptığımız tekne turunun ardından doğa cenneti olan Şile’ye geçerek dünyaca ünlü Şile bezi dükkanlarını geziyoruz.

Alışverişlerimizi yaptıktan sonra öğle yemeği molamızı veriyor ve  Sakarya’nın Karasu ilçesinde suyun içinde yüzen ağaçları, gür bitki örtüsü ve göçmen kuşları ile bir görsel şölen olan Acarlar Longozu‘na ulaşıyoruz. Longoz gezimizin ardından 1914 yılında Fransızlar tarafından işletilen madenlerin bulunduğu, durmadan akan şelalesi, tarihi mağarası ile ünlü maden deresinin olduğu bölgeyi geziyor, ardından da Akçakoca’ya geçiyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında yeşil ile mavinin buluştuğu Karadeniz Ereğli’de otelimize yerleşiyor ardından da akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

3. Gün: Zonguldak,  Gökgöl Mağarası, Safranbolu

**Safranbolu Evleri, Kaymakamlar Konağı, Cinci Hanı, Yemeniciler Arastası, Köprülü Cami, Hıdırlık Tepesi, Namazgah ve Eski Hükümet Konağı**

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Zonguldak’ta gezimize başlıyoruz. Ülkemizin ilk ili, kömürün başkenti olan bu kentte şehir merkezinde yapacağımız gezinti sonrasında Batı Karadeniz’in en uzun mağarası Gökgöl Mağarasını ziyaret ediyoruz. Bir doğa harikası olan Tokatlı Kanyon’unu görmek için Cam Teras’a gidiyor ve kanyonun eşsiz manzarasını fotoğraflıyoruz. Ardından Safranbolu’ya doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Safranbolu’ya ulaştığımızda Safranbolu Evleri, Kaymakamlar Konağı, Cinci Hanı, Yemeniciler Arastası, Köprülü Cami, Hıdırlık Tepesi, Namazgah ve Eski Hükümet Konağı’nı yakından tanıyoruz. Gün sonunda konaklamak üzere Bartın’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde bize ayrılmış masalarda alıyoruz.

 

4. Gün: Her mevsimin renklerini üzerinde güzel bir elbise gibi taşımasını bilen Yedigöller…

**Amasra’da Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü, Fatih Cami, Kaleiçi evleri ve Yedigöller**

Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra Bartın’da Bartın Çayı’nı ve kent merkezini panoramik olarak görüyor ve sonra Amasra’ya ulaşıyoruz. Fatih’in Çeşm – i Cihan (Dünyanın Gözü) diye seslendiği Amasra’da Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü, Fatih Cami, Kaleiçi evlerini geziyoruz. Öğle yemeğimizde Amasra’ya özgü salata ve balık tavası aldıktan sonra Bolu‘ya geçiyor, Bolu’da kent merkezinde otobüsümüzle yaptığımız panoramik turun ardından ekstra kiraladığımız dolmuşlarımızla Yedigöller’e doğru gezimize başlıyoruz. Burada doğanın tüm güzelliğini yaşıyor ve birbirinden güzel gölleri, başta Nazlı Göl, İnce Göl, Küçük Göl ve Büyük Göl’ü yakından tanıyoruz. Ve konaklamak üzere 5* Hampton by Hilton Otel‘e yerleşiyoruz.

5. Gün: Batı Karadeniz’in incisi Abant Gölü ve Beypazarı…

**Hıdırlık Tepesi, Abbaszade Konağı,Osmanlı mimarisini yansıtan konaklarla bezeli Alaaddin Sokak **

Otelimizde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra, Batı Karadeniz’in incisi Abant Gölü’ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Abant’a ulaştığımızda doğanın kucağında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Daha sonra Batı Karadeniz‘e veda ederek  tam bir görsel şölen olan Beypazarı’na ulaşıyoruz. İlk olarak Beypazarı’nın hâkim tepesi olan Hıdırlık Tepesi‘ne çıkıp, şehrin tüm güzelliğini kuşbakışı izleme ve fotoğraflama imkânı buluyoruz. Ardından şehir merkezine geçip, Kültür ve Sanat Müzesi‘ni, yaşayan müze olarak da anılan Abbaszade Konağı‘nı ziyaret ediyoruz. Osmanlı mimarisini yansıtan konaklarla bezeli Alaaddin Sokak gibi tarihi bölgeleri ziyaret edip, İmaret Meydanı‘nda el sanatları standlarından alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Burada yaptığımız gezintinin ardından Antalya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde vardığımız Antalya’da eğlence dolu geçen beş günün ardından bir başka DSC Tur gezisinde tekrar görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz..

KONAKLAMA BİLGİLERİ NAKİT / TEK ÇEKİM
2 veya 3 kişilik Odalarda Konaklama (Kişi başı) 625,- ₺
Tek Kişilik Odada Konaklama Farkı 219,- ₺
6-12 Yaş Çocuk 369,- ₺
2-5 Yaş Çocuk

(Koltuk Ücreti Olarak)

200,- ₺

**LÜTFEN UYGUN TAKSİT İMKÂNLARIMIZ İÇİN OFİSİMİZLE İLETİŞİME GEÇİNİZ / TELEFON: 0.242.324 28 56 / 0.532.616 90 79

FİYATA DÂHİL HİZMETLER
+ Gerekli Sigorta ve Lisanlara Sahip Modern Araçla Ulaşım
+ Profesyonel Turist Rehberliği
+ 3 Gece Otel Konaklaması
+ Otellerde Alınacak 3 Sabah Kahvaltısı
+ 3 Akşam Yemeği(otelde)
+ Millipark Araç Giriş Ücretleri
+ İlave Minibüsler(Yedigöller)
+ Zorunlu Seyahat Sigortası
+ **Tüm vergiler

– İlk Gün Sabah Kahvaltısı
– Ağva Tekne Turu
– Tüm Öğle Yemekleri
– İçecekler
– Müze-Örenyeri vs. Giriş Ücretleri
– Son Gün Akşam Yemeği
– Şahsi Harcamalar
– **Katılımcıların Önceden “Müzekart” Temini Durumunda Bakanlığa Bağlı Örenyerlerinde Ücretlendirmeler Ortadan Kalkacaktır!

* TURUMUZ 45 KİŞİLİK KONTENJAN İLE SINIRLI OLUP, REZERVASYON İLE BİRLİKTE ÖDEMESİNİ YAPAN İLK 45 KİŞİ TURUMUZA KATILIM HAKKINI KAZANACAKTIR.
* GEREKLİ OLMASI DURUMUNDA REHBERİMİZ PROGRAMIN AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR. BU DEĞİŞİKLİK, VERİLECEK HİZMETTE EKSİKLİĞE YOL AÇAMAZ!
* ARAÇTA OTURMA DÜZENİ KAYIT SIRASINA GÖRE ŞEKİLLENDİRİLECEKTİR. ÖN VEYA ARKA KOLTUK, CAM KENARI VEYA KORİDOR GARANTİSİ KESİNLİKLE VERİLMEZ. İLK OTURMA DÜZENİ BAZ ALINARAK; TURUN 2. GÜNÜNDEN İTİBAREN HER GÜN 2’ŞER KOLTUK ATLAYACAK ŞEKİLDE YER DEĞİŞİMİ (ROTASYON) GERÇEKLEŞECEKTİR.
* İLAVETEN KULLANILACAK KİRALIK MİNİBÜSLER; 14 – 19 KİŞİLİK ÜST MODEL ARAÇLARDIR.
* SEYAHAT ESNASINDA GEREK ARAÇTA, GEREKSE ZİYARETLER SIRASINDA RAHAT EDİLEBİLECEK KIYAFETLER KULLANILMALIDIR. SPOR KIYAFETLER VE ÖZELLİKLE DE RAHAT VE DE YÜRÜYÜŞLERE UYGUN SPOR AYAKKABILAR TERCİH EDİLMELİDİR.
* İKLİM ŞARTLARININ ÇEŞİTLİLİK GÖSTERECEĞİ GENİŞ BİR COĞRAFYADA HAREKET ÖNGÖRÜLDÜĞÜNDEN; HER İKLİM ŞARTINA GÖRE KIYAFET HAZIRDA BULUNDURULMALIDIR.
ZİYARETLER ESNASINDA KULLANILMASI GEREKEBİLECEK; KAZAK, ŞEMSİYE, YAĞMURLUK, SU ŞİŞESİ VB. EŞYALARIN TAŞINABİLECEĞİ BİR SIRT ÇANTASI GETİRİLMESİ FAYDALI OLACAKTIR.
* OTELLERDE KULLANMAK ÜZERE; TERLİK VE KULLANMAYA ALIŞIK OLDUĞUNUZ ŞAMPUAN VB. KİŞİSEL ÜRÜNLERİN YANINIZA ALINMASI BELLİ BİR RAHATLIK SAĞLAYACAKTIR.
* TUR ÖNCESİ VEYA TUR ESNASINDA ORTAYA ÇIKABİLECEK HAVA MUHALEFETİ, DEPREM, SEL, YANGIN, TERÖR V.B SEBEPLERDEN DOLAYI YAPILAMAYAN TURLARDA DSC TURİZM SEYAHAT ACENTESİ’NİN SORUMLULUĞU YOKTUR.
* TURLARIMIZ; OTOBÜS, TUR PROGRAMI, KONAKLAMA VE REHBERLİK HİZMETLERİ İLE BİR BÜTÜNDÜR, AYRI AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ.
* TUR İÇERİSİNDE KULLANILMAYAN HAKLARA İLİŞKİN BİR BAKİYE İADESİ TALEP EDİLEMEZ.
* HAVA VE YOL KOŞULLARINDAN DOLAYI OLABİLECEK GECİKMELERDEN SEYAHAT ACENTEMİZ SORUMLU TUTULAMAZ.
* YETERLİ ÇOĞUNLUK SAĞLANAMADIĞI TAKDİRDE TUR İPTAL OLUR. BÖYLE BİR DURUMDA DSC TUR MİSAFİRLERİNE 3(ÜÇ) GÜN ÖNCESİNDEN BİZZAT HABER VERMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
* ÇOCUK İNDİRİMİ İKİ YETİŞKİN YANINDA UYGULANIR VE SADECE TEK BİR ÇOCUK İÇİN GEÇERLİDİR. 0-5 YAŞ ÇOCUKLARA KONAKLAMA ÜCRETSİZDİR; AYRI YATAK VERİLMEYEBİLİR.
* EN SON SİRKÜ BİR ÖNCEKİ SİRKÜYÜ GEÇERSİZ KILAR. (13.09.2016)