DSCturDSCtur

Giriş yaptığınızda DSCtur'un yasa ve kuralları kabul etmiş bulunuyorsunuz.

Zaten üye misiniz?

DSCturDSCtur
Şifrenizi unuttunuz mu?

Hesabınız yok mu?

KAPADOKYA

 • kappadokya3
 • kappadokyaana
 • kappadkokya2
 • kappadkokya1
 • kapyeni1
 • kapyeni2
 • kapyeni3
 • kapyeni4
 • kapyeni5
 • kapyeni7
 • kappadokya3
 • kappadokyaana
 • kappadkokya2
 • kappadkokya1
 • kapyeni1
 • kapyeni2
 • kapyeni3
 • kapyeni4
 • kapyeni5
 • kapyeni7

Doğa Harikası Kapadokya…

Doğa Harikası Kapadokya

Masalsı görüntüsü ve eşsiz doğasıyla Dünya’nın en büyüleyici atmosferlerinden birine sahip Kapadokya, insanlık tarihi boyunca çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapmış doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Coğrafi olaylar peribacalarını oluştururken, süreç içerisinde insanlar da bu peribacalarının içlerine ev, cami, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek, binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. 1985 yılı itibarıyla UNESCO Dünya Doğal ve Kültürel Miras listesinde yer almaya başlamış olan ”Göreme Doğal ve Tarihi Milli Parkı” ülkemizin en önemli cazibe merkezlerinin başında gelmektedir.

ÖNE ÇIKANLAR:

✓ Mucizevi doğasıyla Kapadokya
✓ Konya Mevlana Müzesi
✓ Benzersiz ortamlarda yürüyüşler ve fotoğraf molaları
✓ Yerin altındaki şehir…
✓ Türkiye’nin Grand Canyon’u “Ihlara Vadisi”

Tur bilgileri

bannerturyeni

1. Gün:Konya Mevlâna Müzesi ve Kapadokya’ya Ulaşım

Sabah erken saatlerde belirlenen noktalardan Sizleri alıp, Manavgat ve Seydişehir güzergâhını kullanarak Konya’ya varıyoruz. İnsanlık tarihinin ilk yerleşim yerlerinden biri olan ve birçok medeniyetin izlerini bağrında taşıyan Konya, aynı zamanda köklü bir Türk-İslam kültürüne sahip. Dervişler, Mevlâna Rumiler, Sultanlar şehri olarak bilinen Konya, uzun yıllar Anadolu Selçuklu Devletine de başkentlik yapmıştır. Alâeddin Tepesi, Alâeddin Camii, İnce Minare Medresesi ve Karatay Medresesinin görülebileceği şehir turu sonrasında ‘ ne olursan ol, yine gel ‘ sözleri ile Dünya’ya ün salmış Hz. Mevlana’nın çağrısına uyuyor, Mevlâna Müzesine geçiyoruz. Mevlâna Celalettin Rumi’nin Kubbe-i Harda (Yeşil Kubbe) olarak anılan türbesinin, dergâh eşyalarının, değerli sayısız elyazmasının yanı sıra dini ve tarihi öneme sahip birçok eseri bünyesinde barındıran bu müzeyi tüm ayrıntılarıyla gezip, rehberimizden bilgi alıyoruz. Konya’da vereceğimiz ve meşhur yöresel yemekleri tatma imkânı bulacağımız öğle molası sonrasında Aksaray yönüne hareket ediyoruz. Konya Ovası üzerinde yol alırken bir doğa harikası olan Obruk Gölüne uğruyor, fotoğraf molası veriyoruz. Kral Yolunun ve de İpekyolu’nun bir bölümünü oluşturan tarihi ticaret yolu üzerinde yapılmış en önemli kervansaraylardan biri olan Obrukhan da tüm heybetiyle burada duruyor. Bir sonraki durağımız ise Anadolu’nun en büyük ve en önemli kervansarayı olma özelliğine sahip Sultanhanı oluyor. 4.800 m²’lik alanıyla devasa bir yapı olan bu kervansarayı gezerken, klasik Selçuklu kervansaray şemasının tüm ayrıntılarını bir arada görme imkânı buluyoruz. Akabinde ise Aksaray üzerinden asıl hedefimiz olan, tarihte “güzel atlar ülkesi” olarak nam salmış Kapadokya’ya ulaşıyoruz ve otelimize geçip, odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi açık büfe şeklinde otelimizin restoranında bize ayrılmış masalarda alıyoruz.

2. Gün: Görsel şölen; Kapadokya

** Güne özel bir aktiviteyle başlamak isteyenler için balonla Kapadokya turu ve ATV ile Kapadokya vadilerinin gezilmesi sunabileceğimiz ekstra hizmetlerden sadece birkaçı…**
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında kısa doğa yürüyüşleri ve fotoğraf molalarıyla süsleyeceğimiz “Kapadokya keşif turumuz” için yola çıkıyoruz. Milyonlarca yıl önce Erciyes Dağı, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların yağmur ve rüzgâr tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bu benzersiz bölgenin en özel ve önemli yerlerini tanımak için bugün yeterince vaktimiz olacak! Sabah ışığını en iyi alan yerle; yani Dervent Vadisi ile ziyaretlerimizi başlatıyoruz. Aynı zamanda Develi Vadi olarak da anılan bu vadide kayaların aşınması sonrası çeşitli hayvan şekillerini almış olmaları ayrı bir güzellik… Zelve ve Paşabağ ziyaretlerinin ardından Çavuşin Köyünün merkezine ulaşıyor, eski yerleşim alanı olan ve bir toprak kayması sonrasında terkedilmek zorunda kalınmış olan bölgeyi dolaşıyoruz. Yüzyıllarca hizmet vermiş kayadan oyma cami ve kilisesinin burada artarda ziyaret edilebiliyor olması, aynı dönemde bölgede yaşamış Kapadokyalı Müslüman ve Hristiyan halkın saygı, sevgi ve toleranslarının göstergesi niteliğinde. Bir sonraki hedefimiz ise Kapadokya ziyaretlerinin olmazsa olmazı Göreme Açık Hava Müzesi. Müzedeki duvarları rengârenk fresklerle süslü kiliselerinin ünü sınırlarımızı aşmış vaziyette. Hristiyanlık tarihi açısından tam bir kaynak niteliğindeki kiliseleri ziyaret ediyor, aynı zamanda bir manastır olarak hizmet vermiş bu bölgedeki kiler, mutfak, yemekhane gibi diğer yaşam alanlarını geziyoruz. Serbest zaman sonrasında Ürgüp’e geçiyor, şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrası Asmalı Konağı da dışardan görüp doğal mahzenleriyle ünlü Ürgüp’te tadım yapma imkânı buluyoruz. Akabinde ise Kapadokya’nın sembolü olarak da görülen meşhur üç güzeller peribacalarında fotoğraf molası veriyoruz. Gün içerisinde Kapadokya’ya has ve her ziyaretçinin hatıra olarak yanında götürmek isteyeceği onyx taşından imal edilen hediyelikleri ve de çömlek ustalarının el emeği göz nuru eserlerini imalattan sergi salonundaki vitrine kadar tüm evreleriyle izleme ve alışveriş yapma imkânı buluyoruz.
* Akşam programı olarak dileyen misafirlerimizle Kapadokya ziyaretlerinin olmazsa olmazlarından Türk Gecesine katılıp sema gösterisi, farklı yörelerden halk oyunu gösterileri, oryantal ve çeşitli görsel şovlarla bezeli eğlencenin tadını çıkarıyoruz (ekstra – kuruyemiş, meyve ve limitsiz yerli içecek dâhil)

3. Gün: Yerin altına yolculuk…

Kahvaltı sonrasında otelden ayrılıp, Kapadokya’yı panoramik olarak en iyi görebileceğimiz noktadan izlemeye gidiyoruz. Geçtiğimiz süreçte hem savunma amaçlı bir kale gibi kullanılan, hem de yerleşim alanı olarak hizmet vermiş Uçhisar Kalesine çıkıyoruz. Tüm bölgeye ve de özellikle Güvercinlik Vadisine hâkim bu devasa kayanın üzerinden tüm Kapadokya’yı kuşbakışı izleme imkânı buluyoruz. Ardından Âşıklar Vadisinde yapacağımız kısa yürüyüş ve fotoğraf molası sonrasında Kapadokya denilince akla gelen en özel ziyaretlerden biri olan -yeraltı şehri- ziyaretimizi gerçekleştirmek için yola çıkıyoruz. Bölgenin gezilebilen en büyük ve en meşhur yeraltı şehri olan Derinkuyu’ya ulaşıyor, tarihi en az 5.000 yıl olan bu muhteşem yapıyı gezmeye başlıyoruz. Bir mühendislik harikası olan, günümüzde gezilebilen bölümü 55 metre derinliğe kadar inen 8 katın ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Anlatıldığında inanılması güç bir macerayı şahsen yaşadıktan sonra kısa bir yolculuk yapıyor ve Ihlara Vadisine ulaşıyoruz. Türkiye’nin “Grand Canyon’u” olarak da adlandırılan bu vadi, milyonlarca yıllık süreçte Melendiz Çayının zemini aşındırması sonucu oluşmuş, 14 kilometre uzunluğa ve ortalama 110 metre derinliğe sahip kanyon görünümlü bir vadi. Vadiye inip nehir boyunca yapacağımız yürüyüş esnasında kayalara oyulmuş sayısız barınakları görme ve en önemli kiliseleri gezme imkânı buluyoruz. Turumuzun son gezi noktasını oluşturan Ihlara Vadisinden ve de Kapadokya’dan unutulmaz hatıralarla ayrılıyor, Aksaray – Konya – Manavgat güzergâhından gerçekleşecek dönüş yolculuğumuzu başlatıyoruz. Akşam geç saatte Antalya’ya varıyor, bir sonraki ortak seyahatimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz; sağlıcakla kalın

KONAKLAMA BİLGİLERİ NAKİT / TEK ÇEKİM
2 veya 3 kişilik Odalarda Konaklama (Kişi başı) 329,- ₺
Tek Kişilik Odada Konaklama Farkı  99,- ₺
6-12 Yaş Çocuk 199,- ₺
2-5 Yaş Çocuk  (Koltuk Ücreti Olarak)  99,- ₺

***İndirimli çocuk konaklamaları anne ve baba ile aynı odada olmak durumundadır***

**LÜTFEN UYGUN TAKSİT İMKÂNLARIMIZ İÇİN OFİSİMİZLE İLETİŞİME GEÇİNİZ / TELEFON: 0.242.324 28 56 / 0.532.616 90 79

FİYATA DÂHİL HİZMETLER
+ Klimalı ve turizm sektöründe çalışabilecek donanım, sigorta ve lisanslara sahip araçlarla tur hizmeti
+ 4 yıldızlı otelde 2 geceleme konaklama
+ Otelde 2 kez kahvaltı
+ Otelde 2 kez akşam yemeği
+ Kokartlı profesyonel turist rehberliği hizmeti
+ Programda belirtilen yerlerde otopark ücretleri ve tüm vergiler
+ Sınıf öğretmenine tek kişilik odada ücretsiz tur hizmeti
+ İdareciye tek kişilik odada ücretsiz tur hizmeti
+ Otel personeline verilecek bahşişler
+ Zorunlu seyahat sigortası

– Tüm girişler (katılımcıların önceden “Müzekart” temini durumunda bakanlığa bağlı Örenyerlerinde ücretlendirmeler ortadan kalkacaktır)
– Tüm öğle yemekleri
– Tüm yemeklerde alınan içecekler
– Tüm şahsi harcamalar

Örnek Otel:
Gold Yıldırım Hotel 4* www.goldyildirimhotels.com