DSCturDSCtur

Giriş yaptığınızda DSCtur'un yasa ve kuralları kabul etmiş bulunuyorsunuz.

Zaten üye misiniz?

DSCturDSCtur
Şifrenizi unuttunuz mu?

Hesabınız yok mu?

Lavanta Bahçesi-Burdur-Salda Gölü

 • saldalavantakapak
 • Sunset Lavender Field Trees Colors Sky Flowers Tuscany Clouds Wide Screen
 • Lavanta 1200x800
 • saldalavantakapak
 • Sunset Lavender Field Trees Colors Sky Flowers Tuscany Clouds Wide Screen
 • Lavanta 1200x800

Doğa harikası Toroslar ve Salda Gölü

Bir Günlüğüne Antalya'nın neminden kaçmaya ne dersiniz

“Lavanta” ferahlığında bir gün yaşamak için düşüyoruz yollara. Antalya’nın boğucu nemi ve dayanılmaz sıcağından bir gün olsun uzaklaşıp, tam bir görsel şölen sunan uçsuz, bucaksız mor lavanta tarlalarını fotoğraflayacağız. Sonra da; Burdur Müzesi’nde zengin tarih ve kültür hazinesinden, Salda Gölü’nde ise doğal bir güzellikten büyüleneceğiz…

ÖNE ÇIKANLAR:

✓ Doğa Harikası Toroslar
✓ Sınırsız yeşil, sınırsız mavi…
✓ Meşhur Burdur Şiş’i Yerinde Tadın
✓ Yeni Eserlerin sergilendiği Burdur Müzesi
✓ Türkiye’nin en derin, en temiz ve en berrak gölü olan Salda Gölü

Tur bilgileri

bannerturyeni

Salda Gölü – Burdur ve Burdur Müzesi

Sabah erken saatte katılımcılarımızı belirtilen noktalardan aldıktan sonra “özel” bir deneyim yaşamak üzere yola çıkıyoruz. Dağlarda, 1.000-1.800 metre arasındaki yüksekliklerde yetişen lavantayı yakından tanımak için Burdur Gölü manzaralı bir köy olan Kuyucak’a doğru Torosları aşıp, yol alıyoruz. Burada Lavanta çayı eşliğinde, lavantanın geçmişi ve hikâyesi hakkında bilgi alıyoruz. 25 yıldan uzun süredir bu işle uğraşan, işin ehli çiftçilerden hem tüm ayrıntıları öğreniyor, hem de sohbetleşme imkânı buluyoruz. Ardından lavanta işliğinde ve bahçede hem gezinti yapıp fotoğraf çekmek, hem de hasada eşlik etmek için imkân buluyoruz. Bir sonraki hedefimiz ise Burdur şehir merkezi oluyor. Zengin bir arkeolojik potansiyele sahip olan Burdur, özellikle Hacılar Höyük ve Sagalassos Antik Kenti ile tarih sayfasındaki yerini almış ve de kısa bir zaman içerisinde müzesini geliştirerek ülkemizin sayılı müzeleri arasına sokmayı başarmış. Özellikle Sagalassos Antik Kentinden getirilen eserlerin sergilendiği son derece modern teşhir salonlarını gezdikten sonra isteyenlerin Burdur Şiş de yiyebileceği öğle molamızı veriyoruz. Günün finalinde ise Türkiye’nin en derin, en temiz ve en berrak gölü olma özelliğini taşıyan Salda Gölü’ne geçiyoruz. 1.140 metre rakımdaki bu muhteşem göl, 44 kilometrekare yüz ölçümüne ve 185 metre derinliğe sahip. Çevresi karaçam ormanlarıyla çevrili plajları bulunan bu gölün jeolojik bir çökme ile meydana geldiği uzmanlarca tahmin ediliyor. Gölün su terkibinde magnezyum, soda ve kil bulunması bazı cilt hastalıklarının tedavisinde yararlı sonuçlara sebep oluyor. 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunan gölde büyük sazan balıkları yaşıyor. Salda’da verdiğimiz serbest zaman sonrasında Korkuteli üzerinden Antalya’ya geri dönüyor, bir sonraki etkinliğimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Yetişkin: 110,-TL (Ulaşım hizmeti talep edildiğinde kişi başı 25,₺ ilave edilir.)

Çocuk:

06-10 Yaş: 95,-₺

03-05 Yaş: 50,-₺ (daha küçükler ücretsizdir)

OFİSİMİZLE İLETİŞİME GEÇİNİZ / TELEFON: 0.242.324 28 56 / 0.532.616 90 79

FİYATA DÂHİL HİZMETLER

    Klimalı ve turizm sektöründe çalışabilecek donanım, sigorta ve lisanslara sahip araç

 

    Kokartlı profesyonel turist rehberliği hizmeti

 

    Lavanta bahçesi ziyaret ücreti

 

    Sandviç ve meyve suyu

 

    Programda belirtilen yerlerde otopark ücretleri

 

   Tüm vergiler

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

    Örenyeri girişleri (katılımcıların önceden “Müzekart” temini durumunda bakanlığa bağlı örenyerlerinde ücretlendirmeler ortadan kalkacaktır)

 

    Öğle yemeği

 

    Dâhili hizmetlerde belirtilmeyen içecekler

 

   Tüm şahsi harcamalar